IMGP3161Aż 30 drużyn wzięło udział w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju, które w dniach 13-16 listopada odbyły się w Dydni i Starej Wsi.
Jako pierwsi do zmagań w halowej odmianie hokeja przystąpili uczniowie w kategorii IMS. W zawodach w Szkole Podstawowej w Dydni po raz kolejny dominację w powiecie potwierdziły drużyny ze Starej Wsi. Obrońcy tytułu z lat poprzednich, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców i tym razem nie znaleźli pogromców.
W rywalizacji dziewcząt zwyciężczynie w spotkaniach grupowych pokonały 5 – 0 drużynę z Golcowej Nr 1 oraz zremisowały 1 – 1 z Humniskami Nr 2. W półfinale wygrały 3 – 0 z Orzechówką, a w finale 6 – 1 pokonały drużynę Humnisk Nr 2.
W turnieju chłopców dominacja uczniów ze Starej Wsi była jeszcze bardziej widoczna. Ekipa prowadzona przez Pawła Fronia pokonała kolejno Haczów 2 – 0 i Brzozów 4 – 0. W meczu półfinałowym Stara Wieś pokonała ponownie Brzozów 4 – 0 i w finale spotkała się z drużyną Górek, którą ograła 3 – 1, tracąc jedyną bramkę w turnieju.

W dwóch kolejnych dniach unihokejowa rywalizacja przeniosła się do Starej Wsi, gdzie w ramach Igrzysk Dzieci do walki o tytuły mistrzów powiatu wystartowali najmłodsi uczniowie szkół podstawowych.
W zmaganiach dziewcząt uczestniczyły tylko cztery szkoły: Humniska Nr 2, Górki, Orzechówka i Stara Wieś. Najlepszą drużyną okazała się drużyna gospodarzy, która wygrała wszystkie spotkania. Stara Wieś z kompletem zwycięstw wyprzedziła Górki i Humniska Nr 2.
W kategorii chłopców w zawodach uczestniczyła rekordowa liczba jedenastu drużyn. Po kilkunastu spotkaniach grupowych w półfinałach zmierzyły się Stara Wieś z Golcową Nr 1 i Niebocko z Dydnią. W pierwszym meczu padł remis 1 – 1 i o tym kto zagra w finale decydowały karne. W nich lepsi okazali się goście i w ten sposób jako pierwsi zameldowali się w finale. W drugim meczu półfinałowym Niebocko rozprawiło się z Dydnią  3 – 1. O tytule mistrzowskim decydował ostatni mecz dnia pomiędzy Niebockiem a Golcową. Lepszą okazała się pierwsza z tych drużyn, która pokonała rywali 2 – 0 i tym samym zdobyła tytuł mistrza powiatu.
Wszystkie zwycięskie drużyny: Starej Wsi i Niebocka odebrały puchary ufundowane przez organizatora – Starostwo Powiatowe w Brzozowie, a wygrywając zawody uzyskały przepustkę do startu w półfinale wojewódzkim.

IMGP2801

IMGP2994